Do jakiego stroju wybieramy czarną koszulę?

noszenie czarnej koszuliStylowy mężczyzna to taki, który zawsze dobrze się ubiera, jest elegancki, modny i zwraca na siebie uwagę. Zawsze wie, jak dopasować do siebie ubrania i dodatki, by stylizacja odpowiednio się prezentowała. Na mężczyzn zadbanych i gustownie ubranych, zwraca się większą uwagę, co jest dla nich korzystne w każdej sferze życia, zarówno zawodowej, jak i prywatnej. To samo tyczy się kobiet.  Jednym z najbardziej eleganckich elementów zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby jest czarna koszula – w zależności od kroju można ją ubrać praktycznie na każdą okazję.

Jak dopasować czarną koszulę do spodni?

Każdy mężczyzna posiada kilka koszul, które może dopasować praktycznie do każdej stylizacji. W garderobie eleganckiego mężczyzny powinna znaleźć się przynajmniej jedna czarna koszula, gdyż można wykorzystać ją w wielu sytuacjach. Jest szykowna i doskonale pasuje do eleganckich marynarek. Jednocześnie można ją ubrać do mniej oficjalnych stylizacji – np. do jeansownych spodni. Wówczas, nawet w codziennej stylizacji wygląda się niezwykle szykownie. Ładnie będzie się również prezentować czarna koszula w zestawieniu z jaśniejszymi dżinsami. Taki zestaw nada się na wyjście z przyjaciółmi, czy na kolację we dwoje. Będzie to dosyć luźny zestaw, a jednak bardzo efektowny i przykuwający uwagę.

Czytaj również  Doskonały styl i jakość. Męskie portfel skórzane brylują na rynku akcesoriów

Jaka spódnica będzie się dobrze komponować z czarną koszulą?

Koszula w czarnym kolorze, zwykle gości także w damskiej garderobie. Czerń bardzo pasuje kobiecie. Szczególnie, że czarny kolor pomaga optycznie wyszczuplić sylwetkę. Poza tym czarną koszulę można dopasować zarówno do spodni, jak i do spódnicy, która jest nieodłącznym elementem damskiej stylizacji. Do czarnej koszuli będzie pasować każda spódnica, nie zależnie od tego z jakiego materiału jest wykonana i w jakim jest kolorze. Czarna koszula jest bardzo uniwersalna, dlatego będzie się ładnie prezentować w zestawieniu z krótką, dżinsową spódniczką, jak i z dłuższą, ołówkową, czarną spódnicą. Ważne jest to, jaki efekt chce się uzyskać – elegancki czy bardziej luźny, niezobowiązujący.

Warto też zwrócić uwagę na sposób noszenia czarnej koszuli ze spódnicą. Jeśli dopasowuje się czarną koszulę do eleganckiej spódnicy, wówczas powinno się ją włożyć do spódnicy. Jeśli zaś zakłada się ją do krótkiej, barwnej, swobodnej spódniczki, wówczas można zostawić koszulę na spódnicy, zwłaszcza jeśli koszula nie jest zbyt długa.

Jak dbać o koszule czarne?

Czarne koszule są bardzo eleganckie i szykowne, pod warunkiem, że mają prawdziwą, głęboką czerń. Aby ten efekt zachować, trzeba w odpowiedni sposób o nie dbać i starannie prać. Do pielęgnacji takich koszul należy używać odpowiednich środków piorących do czarnych ubrań. Warto też używać specjalnego płynu do płukania, przeznaczonego do czarnych ubrań. Ponadto takie czarne koszule powinno się prać w niskiej temperaturze, aby kolor nie wyblakł, a koszule się nie zniszczyły. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku koszul wykonanych z delikatnych materiałów takich jak jedwab. Dzięki takim zabiegom mamy pewność, że ubrania na długo zachowają swój piękny wygląd na dłużej.

Czytaj również  Pasek do spodni jeansowych