Dobieramy strój na Studniówkę

studniówka

Studniówka to niezapominany dzień, do którego wielokrotnie powracamy we wspomnieniach oraz podczas oglądania zdjęć. Właściwe dobranie stroju na to wydarzenie jest więc bardzo ważne, ponieważ nie tylko zaważy na naszym samopoczuciu, ale może utkwić w pamięci pozostałych gości na wiele lat.

Jaką sukienkę wybrać na studniówkę?

Gdy nie możemy zdecydować się na żaden konkretny kolor, najlepiej postawić na klasyczną czerń. Jest ona zawsze modna i każdy jej odcień będzie idealnie pasował zarówno do specyfiki wydarzenia, jak i stroju partnera. Możemy wybrać kobiecą „małą czarną” lub zainwestować w bardziej wyszukaną sukienkę, udekorowaną mnóstwem tiulów, falban oraz prześwitów. Ciekawą alternatywą dla czerni mogą być inne kolory modne w tym sezonie – granat, bordo lub czerwień. Zwróćmy jednak uwagę na to, by wybrany przez nas odcień nie był zbyt intensywny, a tym bardziej pstrokaty, nie chcemy przecież zaprezentować się nieelegancko na własnej studniówce. Podczas wybierania koloru sukienki uważajmy przede wszystkim na połączenia jasnych barw granatu i wyrazistych karminów z połyskliwymi materiałami. Najlepiej unikać takich zestawień, a jeśli już koniecznie chcemy je wybrać, szukajmy modeli pozbawionych zbędnych ozdobników. Wyznacznikiem kreacji powinien być bowiem kolor lub krój – te elementy nigdy nie powinny ze sobą rywalizować.

Czytaj również  Co zamiast piżam? 3 propozycje wygodnych rzeczy do spania

Które jeszcze kolory będą modne w tym sezonie? Na pewno beże, odcienie szmaragdowej zieleni, błękity i szarości przechodzące w srebrzyste tony. Z pewnością znajdziemy wśród nich wymarzony odcień naszej kreacji. Modne będą zarówno sukienki rozkloszowane, ołówkowe oraz tuby. Długość kreacji jest dowolna – wybierzmy taką, w której czujemy się najlepiej.

Jak dopasować garnitur?

Skompletowanie odpowiedniego stroju na studniówkę to duże wyzwanie nie tylko dla dziewczyn, ale i chłopaków. Wielu z nich zastanawia się, jaki kolor koszuli będzie pasował do garnituru i co wybrać – muchę czy krawat? W tym roku modne będą oryginalne i kontrastowe zestawienia barw. Hitem sezonu staną się granatowe garnitury, ale także beżowe oraz w utrzymane w odcieniach burgundu. Warto do nich dopasować jasne koszule oraz kolorowe muchy, które mogą wyróżniać się nie tylko barwą, ale również niespotykanym deseniem i nieco trójkątnym kształtem. Przede wszystkim jednak panowie powinni pamiętać, że kolor marynarki, koszuli lub muchy musi nawiązywać do odcienia kreacji ich partnerki.

Studniówkowa moda nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich lat, lecz w tym roku sale taneczne mogą zacząć mienić się kolorami. Letnie trendy wprowadzają bowiem duże zróżnicowanie barw sukienek oraz odcienie, które dotąd nie pojawiały się na garniturach i koszulach noszonych przez panów.

Czytaj również  Jak nosić spódnicę ołówkową?