Jak się ubrać na wieczorną kolację w restauracji?

Wybierając się na wieczorne spotkanie do restauracji, które połączone jest z kolacją koniecznie należy pamiętać, aby dostosować strój do dress code panującym w wybranym miejscu. Zawsze jedna warto ubrać się elegancko, gdyż świadczyć to będzie o naszym wyczuciu smaku.

Jaki stój będzie pasował na wieczorne spotkanie w restauracji?

Planując strój na wieczorne wyjście należy uważać, gdyż bardzo łatwo można przekroczyć  granicę pomiędzy dobrem właściwej stylizacji, a przesadą jest niewielka. Panie zawsze będą dobrze wyglądać w klasycznej „małej czarnej”, czyli w eleganckiej sukience. Odważne kobiety, o nienagannej figurze mogą postawić na bardziej zdecydowane kolory np. na czerwień. Na wyjątkowo uroczyste okazje pasują długie suknie wizytowe. Obowiązkowym dodatkiem są zakryte buty na obcasie oraz torebka kopertówka.

Dla panów najlepszym rozwiązaniem na szczególnie eleganckie wyjścia jest stonowany garnitur i elegancka koszula. Nie można zapomnieć o zasadzie, że strój eleganckiego mężczyzny, to jeden wzór i maksymalnie dwa kolory. W przypadku mniej zobowiązujących wieczornych spotkań, można zdecydować się na marynarkę o bardziej sportowym kroju,  dopasowaną do spodni.

Jakich błędów unikać komponując strój nie tylko na wielkie okazje?

Dobierając strój do okazji, warto pamiętać o zasadzie, która zawsze się sprawdza, ze często mniej oznacza więcej. Kompletując garderobę warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Czytaj również  Listonoszka – poręczna torebka zamiast plecaka

Rady dla pań:

– panie powinny zachować umiar w dodatkach, warto postawić na jednej rodzaj biżuterii i pod żadnym względem nie wolno łączyć złota ze srebrem;

– bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów i wzorów. Na wieczorne wyjście sprawdza się najlepiej jednolita kolorystyka, która gwarantuje klasyczny, elegancki wygląd.

– buty powinny mieć zakryte palce i konieczne są do nich pończochy, najlepiej w neutralnym kolorze;

– krój sukienki powinien być dopasowany do figury.  Należy unikać zbyt wyzywających dekoltów czy długości mini.

Rady dla panów:

– koniec krawata musi dotykać paska spodni;

– rękawy marynarki powinny kończyć się tuż przed samym nadgarstkiem, a mankiet koszuli może wystawać spod niej na około1 centymetr;

– koniecznie panowie powinni pamiętać się o odpowiedniej długości nogawek spodni, które zgodnie z obowiązującymi normami, mają  lekko i swobodnie opierać się na bucie;

– skarpetki muszą być w kolorze spodni i odpowiednio wysokie, tak by w czasie zmiany pozycji spod nogawek nie wychodziła goła noga.

Kolacja w hotelowej restauracji w czasie letniego urlopu

Choć w czasie wakacji nie obowiązują tak sztywne zasady elegancji, to jednak wybierając się na kolacje w hotelowej restauracji należy zadbać by ubiór był bardziej elegancki i nie przypomniał tego, w którym chodzimy na plaży. Panów obowiązują długie spodni i koszule, a panie powinny zakryć ramiona. Pamiętać należy także o odpowiednim obuwiu, gdyż na pewno się sprawdzą się w takim miejscu klasyczne japonki o wiele lepsze będą eleganckie sandały.

Czytaj również  Jaki parasol kupić?