Jaki parasol kupić?

Zakup odpowiedniego parasola to nie lada wyzwanie – szczególnie dla osób, przed którymi nadal mnóstwo trudnych decyzji i dylematów. Jaki parasol kupić i o czym musimy pamiętać, zanim wybierzemy ten właściwy? Oto kilka wskazówek, które ułatwią nam takie zakupy!

Jakie cechy powinien mieć parasol idealny?

Wybierając parasole przede wszystkim często kierujemy się modą, a także własnymi potrzebami, które są różne w zależności od sezonu. Doskonały parasol powinien mieć wytrzymały stelaż, ciekawy dla oka kolor, a także dużą i dość solidnie wykonaną czaszę. Jedną z najważniejszych części parasola jest też rączka, dlatego należy wziąć ją pod uwagę podczas ostatecznego wyboru. Powinna mieć kształtem przypominać literę U lub L i tego rodzaju rączki są uważane przez producentów za najbardziej wytrzymałe. To podstawa, ponieważ nikt nie chciałby, aby parasol został zdmuchnięty przez wiatr.

Modne parasole i ich rodzaje

Parasole składane są zdecydowanie najbardziej praktyczne i wyróżniają się tym, że zajmują bardzo mało miejsca i składają się automatycznie, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie. Jeśli zdecydujemy się na zakup długiego parasola, z pewnością będziemy zadowoleni, ponieważ zwykle ma wygodny i bardzo poręczny uchwyt wykonany z drewna, a pasek jest zapinany na rzep. Konstrukcja takiego parasola jest dość lekka, a sam materiał pod względem wytrzymałości nie ma sobie równych. Parasole długie są zwykle najczęściej wybierane ze względu na swoją uniwersalność i ogromną wygodę użytkowania. Parasole typu kwadrat cechuje niesamowita lekkość, a także wodoszczelny i wiatroszczelny materiał – doskonały dla osób wymagających szukających naprawdę profesjonalnego rozwiązania. Dodatkowym udogodnieniem jest ochrona przed promieniowaniem UV.

Czytaj również  Jak się ubrać na wieczorną kolację w restauracji?

Na co zwracać uwagę przy wyborze parasola?

Przede wszystkim bardzo istotnym elementem udanych zakupów jest określenie sytuacji, w jakiej będziemy korzystać z parasola. Pierwszym krokiem do udanych zakupów będzie dokładne obejrzenie czaszy parasola. Zwykle jest ona wykonana z poliestru. Najlepiej sprawdzą się parasole, które wykonane są z wytrzymałego materiału wysokiej jakości. Zwykle oznaczone są nazwą „pongee”, dlatego warto uważnie analizować metki parasoli, jeśli zależy nam na dobrym wyborze. Czasze parasoli najczęściej wykonywane są z teflonu, dzięki czemu zapewniają trwałość konstrukcji przez kilka lat. Drugim punktem odniesienia jest stelaż. Nie trudno zauważyć, że najtańsze parasole dostępne na rynku zwykle są skonstruowane ze stelaży aluminiowych. Jeśli mamy nieograniczony budżet i ponad wszystko cenimy solidność to warto zdecydować się na zakup parasola ze stelażem wykonanym z włókna szklanego lub węglowego. Pod uwagę należy wziąć również ilość żeber znajdujących się w takim stelażu.

Parasole – jak wybrać ten odpowiedni?

Przede wszystkim musimy ocenić, w jakiej sytuacji będziemy potrzebowali parasola. Jeśli szukamy czegoś na co dzień i zależy nam na uniwersalnym charakterze, to najlepsze będą tzw. długie parasole. Natomiast jeśli chcemy, aby nasz parasol był elegancki i naprawdę posłużył na długo warto skoncentrować się na zakupie parasola kwadratowego.

Czytaj również  Listonoszka – poręczna torebka zamiast plecaka