Listonoszka – poręczna torebka zamiast plecaka

Wiele osób wybiera plecaki w miejsce różnego rodzaju torebek, z uwagi na ich poręczność, pojemność oraz wygodę noszenia. Plecaki są też polecane przez specjalistów z zakresu ortopedii, którzy wskazują na ich lepszy wpływ na kręgosłup niż torebka. Jednak można wybrać torebkę, która będzie spełniała powyższe założenia – tą torebką jest listonoszka.

Dlaczego warto wybrać listonoszkę?

Listonoszka to torebka prawdziwie uniwersalna. Są modele męskie i damskie, dzięki czemu mogą nosić je praktycznie wszyscy – od młodych, po starszych. Jak to zostało wyżej wspomniane listonoszki mają wiele zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim to, że torebka ta jest bardzo wygodna. Można ją nosić na kilka sposobów, jednak najwygodniej jest wtedy, gdy pasek na ramię jest na jednym ramieniu, a sama torebka jest położona na przeciwległym biodrze. Taki sposób noszenia listonoszki jest zalecany również przez fizjoterapeutów i ortopedów, gdyż najmniej oddziałuje na układ kostny i przede wszystkim nie obciąża kręgosłupa.

Kolejną zaletą listonoszki jest to, że jest niezwykle pojemna. Nawet niewielkie torebki, dzięki specyficznemu kształtowi mogą zmieścić naprawdę wiele. Dlatego chętnie wybierane są jako torebki do pracy i torebki na uczelnie. Najbardziej pojemne modele zmieszczą zeszyty w formacie A4, a także podręczniki czy książki specjalistyczne oraz tablet czy laptop i prywatne drobiazgi takie jak portmonetka, dokumenty, klucze i telefon.

Czytaj również  Jaki parasol kupić?

Dodatkowo listonoszki są niezwykle szykowne i modne praktycznie w każdym sezonie, dlatego kupując taką torebkę, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej możemy mieć pewność, że nie wyjdzie ona z mody już w następnym sezonie.

Jakie rodzaje listonoszek są najbardziej popularne?

W sklepach można znaleźć kilka, a nawet kilkanaście torebek typu listonoszka. Jako zastępstwo dla plecaka może posłużyć klasyczna listonoszka, która ma wymiary większe niż A4. Jednak można wybierać także wśród innych modeli. Do najciekawszych i najchętniej wybieranych należą:

małe listonoszki – taka torebka może z powodzeniem zastąpić kopertówkę. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, żeby torebka miała efektowne wykończenie, a w czasie wyjścia jej pasek powinien być schowany wewnątrz torebki;

listonoszki w stylu boho i hippie – są to obecnie bardzo popularne torebki, wykonane często z zamszowej skóry w kolorach jasnego beżu i brązu. Bardzo często ozdobione są dodatkowo frędzlami lub chwostami, co podkreśla ich unikalny charakter;

listonoszki męskie – są to proste wersje torebek damskich. Najczęściej w ciemnych kolorach – brązowych, czarnych. Nie posiadają żadnych dodatkowych ozdób.

Jakie kolory listonoszek są najbardziej popularne?

Listonoszki to torebki uniwersalne, dlatego można je dostać praktycznie w każdym kolorze. Cały czas modne są listonoszki w kolorach beżu, brązu i czerni. Jednak od jakiegoś czasu na popularności zyskują także listonoszki w kolorach pudrowych i pastelowych takich jak róż, błękit czy lilaróż. Dodatkowo w każdym sezonie pojawiają się listonoszki produkowane w kolorach roku, które od jakiegoś czasu wskazuje firma Pantone. W tym roku są to pudrowy róż oraz delikatny błękit. W poprzednich latach takimi kolorami były rudobury, a jeszcze wcześniej fiolet orchidei i butelkowa zieleń.

Czytaj również  Jak się ubrać na wieczorną kolację w restauracji?